Nuda

Nuda

od 16 lat
Słowacja
2020
19’

słowacki, język oryginalny, napisy PL

Historia Grety, która jest patologiczną kłamczuchą i leniem. Jej sprytne manipulacje wywołują lawinę absurdalnych wydarzeń, pod których wpływem powinna się zmienić. Ale nic z tego…

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Alica Bednáriková

Uczyła się w dwujęzycznym gimnazjum w Sučany, a następnie kontynuowała studia w zakresie reżyserii filmowej. W tym czasie napisała i wyreżyserowała kilka filmów krótkometrażowych.

Filmoznawca poleca

W zestawie „Nuda i inne krótkie filmy”, w którym dominują filmy aktorskie przedstawiające postaci dziewczęce, zdecydowanie wyróżnia się słowacka fabuła Alicy Bednárikowej. „Nuda” to realizacja wyraźnie czerpiąca z dokonań czechosłowackiej Nowej Fali lat 60. ubiegłego wieku. Sportretowana tu w czerni i bieli, dorosła w zasadzie dziewczyna, kłamiąc, udając i testując granice relacji z innymi, próbuje kontestować mieszczańską rzeczywistość. Być może nie chce zauważyć, że sama jest jej częścią. Niekonwencjonalność rozwiązań formalnych i charakter bohaterki przywodzą na myśl filmy mistrzyni tamtego kina Vĕry Chytilovej.

Jacek Nowakowski