La fille au bracelet

Dziewczyna z bransoletką

od 16 lat
Francja, Belgia
2019
95’

francuski, język oryginalny, napisy PL

Seanse
01.12 18:00 Online Sala online 04
06.12 18:00 Online Sala online 06

16-letnia Lise zostaje oskarżona o zamordowanie swojej najlepszej przyjaciółki. Jej rodzice od początku stoją za nią murem i wierzą w jej niewinność, kiedy jednak sprawa trafia na wokandę, atmosfera gęstnieje, a na jaw zaczynają wychodzić sekrety. Czy na pewno znamy tych, których kochamy?

Po seansie odbędzie się Q&A z aktorką: Melissą Guers

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Stéphane Demoustier

Po kilku filmach krótkometrażowych pokazanych i nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmowych napisał i wyreżyserował swój debiut fabularny „40-LOVE”. W 2008 roku założył firmę produkcyjną Année Zéro, w której wyprodukował już ponad 30 filmów krótkometrażowych.

Nagrody

Lecce European Film Festival 2020
Rotary Club Lecce Award

Filmoznawca poleca

Trzeci film pełnometrażowy w dorobku producenta i reżysera francuskiego Stéphane’a Demoustiera. Ten niezwykły film o tajemnicy morderstwa i procesie oskarżonej o ten czyn nastolatki jest remake’iem o rok wcześniejszego filmu argentyńskiego Oskarżona (2018) Gonzalo Tobala. Pierwowzór miał charakter thrillera, nowy film to przede wszystkim dramat sądowy. Reżyser z jednej strony skupia się na szczegółach proceduralnych, z drugiej – analizuje wpływ zdarzenia na życie rodziny bohaterki. Jego opowieść jest chłodna i precyzyjna, co w połączeniu z gatunkiem filmu kryminalnego, gęstego psychologiczne, mówiącego o młodych i skierowanego do młodych, czyni ją bardzo nietypową.

Jacek Nowakowski