Altötting

Altötting

od 16 lat
Niemcy
2020
11’

niemiecki, język oryginalny, napisy PL

Matka zabiera syna do pobliskiej kaplicy. Chłopiec jest oczarowany sanktuarium Maryi Panny. Każdego dnia przychodzi tam, aby zobaczyć ukochaną Madonnę. Jego miłość do niej rośnie, aż pewnego dnia zostaje zmiażdżony przez niszczycielską tajemnicę jej wiecznego piękna.

Po seansie odbędzie się Q&A z reżyserem Andreasem Hykade.

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Andreas Hykade

Od kiedy wszedł w dorosłość, tworzy filmy animowane dla dorosłych. Teraz jest ojcem, tworzy więc także filmy animowane dla dzieci. Od 2015 roku jest dyrektorem Animationsinstitut w Filmakademie Baden-Württemberg i przewodniczącym konferencji FMX.

Nagrody

Ottawa International Animation Festival 2020
Najlepszy scenariusz

Filmoznawca poleca

Perełkę w zestawie „Nuda i inne krótkie filmy” stanowi jedyna w nim animacja – niemiecka „Altötting”, doświadczonego twórcy, Andreasa Hykade. Tytuł to nazwa miasteczka w Bawarii, z którego pochodzi reżyser. Autobiograficzna opowieść przedstawia uwikłanie dziecka, za sprawą rodzica, w kwestie wiary i religii. Kształtują go one, jak każdą młoda osobę, nie w pełni świadomie, ale często bardzo mocno. Hykade pokazuje mieszankę religii i erotyzmu, wiary i wychowania, lecz nigdy nie jest obrazoburczy; chce pokazać pewien fenomen, który dotyczy wielu z nas.

Jacek Nowakowski