Beef

Beef

od 16 lat
Hiszpania
2019
14’

hiszpański, język oryginalny, napisy PL

Melisa podczas egzaminu z literatury konfrontuje się z nauczycielką. W obecności całej klasy, zadając niewygodne pytania, kwestionuje szkolny system oraz przydatność wiedzy, którą mają nabyć.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Ingride Santos

Studiowała film w Cinema and Audiovisual School of Catalonia (ESCAC). W 2014 roku zaczęła pracować jako reżyserka filmów reklamowych i zajmuje się tym do dziś. Jej prace zdobyły kilka nagród na różnych festiwalach, takich jak El Sol w San Sebastian, Cannes czy Clio Awards w Nowym Jorku.

Filmoznawca poleca

Film hiszpański, debiut Ingride Santos, „Beef”: buntownicza i kontestująca rzeczywistość szkolną oraz możliwości, jaki daje wykształcenie, nastolatka idzie na zwarcie z nauczycielką. Ta jednak kontruje dziewczynę nie mniej ostrą diagnozą społeczną. Czyżby nie wiedziały, że w ramach systemu są po tej samej, przegranej stronie?

Jacek Nowakowski