Black Sheep Boy

Black Sheep Boy

od 16 lat
Francja
2019
15’

angielski, język oryginalny, napisy EN, PL

Chłopiec w dziwnym kapeluszu podróżuje po dziwnym świecie zamieszkanym przez antropomorficzne stworzenia, próbując odnaleźć szczęście. Jego wędrówka ma głęboko filozoficzny i osobisty charakter.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

James Molle

Zanim zajął się animacją, studiował ilustrację. Interesuje się starymi komiksami i grami wideo z lat 90., w szczególności oprogramowaniem HyperCard na komputery Mac.

Filmoznawca poleca

W zestawie „Muchy i inne krótkie filmy” dominują filmy aktorskie. Pojawia się tu tylko jedna animacja, za to niezwykłej formy i treści. „Black Sheep Boy” francuskiego twórcy Jamesa Molle’ego to 15-minutowa, szalona podróż małego chłopca, który szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania natury egzystencjalnej i filozoficznej. Spotyka on na swojej drodze antropomorficzne zwierzęta (i nie tylko), które pomagają mu zdobyć mądrość. Ale to niezwykły świat, który przypomina oldskulową grafikę gier wideo. Realny czy fantastyczny? Symboliczny czy wyobrażony? Zabawa w życie czy prawdziwe z nim zmagania? Prostota plastyczna jest w tym przypadku bardzo zwodnicza.

Jacek Nowakowski