Le mosche

Muchy

od 16 lat
Włochy
2020
15’

francuski, język oryginalny, napisy PL

Perypetie młodych ludzi pozostawionych samym sobie, którzy znajdują się u progu dorosłości. Ich życie, z pozoru spokojne i senne, zmieni swój bieg, kiedy brak wyobraźni i arogancja wezmą górę nad zdrowym rozsądkiem.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Edgardo Pistone

Studiował reżyserię i fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Neapolu. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako reżyser i autor, fotograf i scenarzysta.

Filmoznawca poleca

Filmy fabularne w zestawie „Muchy i inne krótkie filmy” są bardzo różne tematycznie i formalnie. Wyróżnić trzeba włoskie „Muchy” Edgardo Pistone’a. To czarno-biała opowieść (choć konkretnej historii nie ma tu wiele) o kilku chłopakach i dziewczynach z nadmorskiego miasta. Ich codzienność to włóczenie się, wizyty w klubie, nudne godziny przetykane niemądrymi wygłupami, jak zabawa z niedorozwiniętym umysłowo dorosłym. Świat niczym z pamiętnych „Wałkoni” Federico Felliniego, tylko bohaterowie młodsi. A może z czeskich tragikomedii? Jednak w ten marazm wdziera się nieszczęśliwy wypadek, który rewiduje nasze spojrzenie na protagonistów, a także ich samych na siebie. Brak perspektyw, samotność, marzenie o prawdziwym uczuciu, chęć bycia w grupie – to wspólne nam wszystkim i arcyludzkie.

Jacek Nowakowski