W naszej synagodze
ukraiński, język oryginalny, napisy PL
Europa Wschodnia, pierwsza połowa XX wieku, zniszczona stara synagoga, w której mała społeczność żydowska modli się od wielu pokoleń. Od czasu do czasu podczas modlitwy pojawia się tam małe zwierzątko – większość ludzi widziała je wielokrotnie, a nawet przestała je już dostrzegać… Poza pewnym chłopcem.
Uwaga!
Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.
Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.
Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.
Nagrody
Filmoznawca poleca
Osobne kino w zestawie „Muchy i inne krótkie filmy” to „W naszej synagodze” ukraińskiego twórcy, Ivana Orlenki, w którym w oryginalnej formie łączy on tematykę żydowską, w tym temat Zagłady, z twórczością Franza Kafki. Kino ukraińskie, w ostatnich latach podejmujące zwykle (ze zrozumiałych względów) tematykę patriotyczną i historyczną, może mieć w osobie Orlenki artystę o transgresyjnych ciągotach.