Canicule

Upał

od 14 lat
Kanada
2019
15’

francuski, język oryginalny, napisy PL

Ze złamaną nogą trudno spędzić ciekawe wakacje, przed oczami Lei roztacza się więc wizja kilku tygodni w ponurym domku na przedmieściach. Do czasu, aż odkrywa pokój swojej siostry – nowy i tajemniczy wszechświat.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Fanny Perreault

Ukończyła uczelnię Cegep François-Xavier Garneau w Montrealu na kierunku kinematografia, a następnie uzyskała tytuł licencjata w dyscyplinie literatury na Uniwersytecie Lavala.

Filmoznawca poleca

„Upał” Kanadyjki Fanny Perreault ukazuje, na przykładzie kanikuły, relacje siostrzane. Młodsze pokolenie odkrywa nowe uniwersum życiowe poprzez starsze. Dorosłych (nastoletnich) uroków życia najłatwiej doświadcza się, „używając” do tego starszej siostry czy brata. Film pokazuje dwuznaczność tej sytuacji i jej nieoczywiste konsekwencje.

Jacek Nowakowski