À la mer poussière

Do piaszczystego morza

od 14 lat
Francja
2020
12’

francuski, język oryginalny, napisy PL

Malo i Zoe, pozostawieni sami sobie w samym środku lata, robią wszystko, co w ich mocy, by zwrócić uwagę nieuchwytnej matki.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Héloïse Ferlay

Ukończyła paryską szkołę artystyczną EnsAD. Jej pierwsza przygoda z animacją poklatkową to „Geôlier”, a po niej przyszedł czas na film w technice malarskiej pt. „Yola”. „Do piaszczystego morza” to jej najnowszy film.

Nagrody

Galway Film Fleadh 2020
Najlepszy międzynarodowy krótkometrażowy film animowany
Savannah Film Festival 2020
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Les Rimbaud du Cinéma 2020
Nagroda Rimbaud
Hamptons International Film Festival 2020
University Short Film Award

Filmoznawca poleca

Francuska „Do piaszczystego morza” to pierwszy samodzielny film Héloïse Ferlay, współpracującej wcześniej przy realizacji słynnej „Dziewczyny bez rąk” (2016). Reżyserka w swoim filmie, genialnym wizualnie, zrealizowanym niezwykłą techniką animowania głównie włosów, pokazuje relacje dziecięco-matczyne w sposób bardzo intensywny, choć jednocześnie subtelny.