La Pêche miraculeuse

Cudowna wędka

od 14 lat
Francja
2019
7’

film bezdialogowy

Człowiek w łódce spokojnie łowi ryby w towarzystwie swojego kota. Z wędką w ręku cierpliwie czeka na połów. Pierwszą pochwyconą rybę rzuca kotu, który obserwuje go głodnym, błagalnym wzrokiem. Czas mija, a mężczyzna wyciąga coraz więcej ryb, jedna dziwniejszą od drugiej…

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Fabrice Luang-Vija

Studiował literaturę i komunikację, a następnie zajął się reżyserią filmów korporacyjnych, których stworzył już łącznie ponad 300. Obecnie pracuje przy produkcji korporacyjnej oraz tworzy krótkometrażowe filmy animowane.

Filmoznawca poleca

Komediowy francuski film „Cudowna wędka” Fabrice’a Luang-Viji przedstawia pewnego mężczyznę i jego kota wędkujących z łódki. Krotochwilny charakter utworu jest nieco mylący; zabawa zamienia się w surrealistyczny ciąg obrazów, dalekich od sielankowego punktu wyjścia. Reżyser zdaje się mówić, iż w każdym momencie życia możemy zostać zaskoczeni niesubordynacją otoczenia.

Jacek Nowakowski