Elf

Gdy ptaki zniżają lot

od 14 lat
Holandia
2019
13’

niderlandzki, język oryginalny, napisy PL

11-letnia Elf mieszka z mamą i młodszym bratem w domu nad rzeką. Z dnia na dzień rośnie w niej pragnienie spotkania z ojcem, który jakiś czas temu odszedł.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Luca Meisters

Ukończyła studia na wydziale reżyserii w Akademii Teatralnej w Maastricht. Zajmuje się reżyserią – zarówno teatralną, jak i filmową. W ramach pracy dyplomowej zrealizowała film „Gdy ptaki zniżają lot” we współpracy ze studentami i absolwentami Holenderskiej Akademii Filmowej.

Filmoznawca poleca

Jedna z trzech historii w zestawie „Jamila i inne krótkie filmy”, która opowiada o trudnych decyzjach i działaniach podejmowanych przez zmuszone do dorosłych decyzji młode dziewczyny. W holenderskim „Gdy ptaki zniżają lot” przyglądamy się 11-latce, która po zaginięciu ojca zmuszona jest opiekować się matką i młodszym bratem. Przyspieszony kurs dorosłości okazuje się tym ciekawszy, że przechodzi go subtelna, delikatna młoda osoba imieniem Elf, równie zjawiskowa i eteryczna (ale z pozoru), co jej imię. Bohaterka jednak z każdą trudną chwilą staje się silniejsza.

Jacek Nowakowski