Them People

Tamci ludzie

od 14 lat
Indie
2020
6’

angielski, język oryginalny, napisy PL

Dziecko wychowywane tak, aby mogło się dostosować do oczekiwań społeczeństwa, nie jest w stanie odróżnić miłość od strachu. Obraz powstał na podstawie wiersza, który mówi o rosnącej nietolerancji wobec „innego” i obsesji zdefiniowania własnej tożsamości.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Nausheen Javed

Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych w New Delhi, a także studia magisterskie z projektowania filmów animowanych w Państwowym Instytucie Projektowania w Ahmadabadzie. „Tamci ludzie” to jej film dyplomowy w Akademii Sztuk Medialnych w Kolonii (KHM).

Filmoznawca poleca

Krótki, 6-minutowy utwór „Tamci ludzie”, zrealizowany w niemieckim studiu filmowym przez młodą animatorkę z Delhi, Nausheen Javed, przedstawia wielką metaforę – pod postacią dziecka podróżującego przez życie i szukającego własnej tożsamości w społeczeństwie, które naznacza wielu mianem innych lub obcych. Czy tak ma wyglądać przyszłość? Czy regułą będzie w niej wykluczenie? Film nie jest w tej kwestii jednoznaczny.

Jacek Nowakowski