Sweet Thing

Sweet Thing

od 16 lat
USA
2020
91’

angielski, język oryginalny, napisy PL

Seanse
01.12 18:00 Online Sala online 05
03.12 18:00 Online Sala online 05

Oto portret dysfunkcyjnej rodziny we wszystkich odcieniach szarości. Pewnego lata Billie i Nico, w akcie buntu i z potrzeby wolności, wyruszają w podróż przez fantastyczny i pełen poezji świat dzieciństwa, który nie jest dostępny oczom dorosłych.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Alexandre Rockwell

Reżyser filmów krótko- i pełnometrażowych, takich jak „Cztery pokoje” (współreżyserowany z Quentinem Tarantino, Alison Anders i Robertem Rodriguezem), „Pokochać kogoś”, „13 księżyców”.

Nagrody

Berlinale 2020
Kryształowy Niedźwiedź - Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - najlepszy film pełnometrażowy
Pingyao International Film Festival 2020
People's Choice Award
Quebec City International Film Festival 2020
Najlepszy film

Filmoznawca poleca

Najnowszy film Alexandre’a Rockwella, mistrza kina niezależnego z USA, nieco starszego i subtelniejszego w doborze środków wyrazu, ale i mniej rozpoznawalnego od Quentina Tarantino czy Roberta Rodrigueza, z którymi w 1995 roku zrobił nowelowe Cztery pokoje. Sweet Thing to dramat rodzinny, co ciekawe – w konwencji kina poetyckiego, w którym lubuje się reżyser. Rozpad rodziny, nostalgia za uciekającym szczęściem, czarno-białe zdjęcia budują klimat tego filmu, w którym słodko-gorzka tonacja próbuje uchwycić nastrój dzieciaków targanych sprzecznymi uczuciami. Utwór ten można traktować jako luźną kontynuację filmu Stópki (2013), w którym także zagrało dwoje uzdolnionych dzieci reżysera.

Jacek Nowakowski

Porady dla rodziców i nauczycieli