Dating Amber

Randki z Amber

od 16 lat
Irlandia
2020
92’

angielski, język oryginalny, napisy PL

Seanse
02.12 18:00 Online Sala online 05
04.12 18:00 Online Sala online 05

Eddie i Amber żyją w niewielkiej irlandzkiej społeczności. Aby ukryć przed kolegami swoją prawdziwą orientację seksualną, decydują się udawać, że są ze sobą w związku. I skutecznie im się to udaje. Opowieść o dojrzewaniu, odwadze i wychodzeniu poza strefę własnego komfortu.

Po seansie odbędzie się Q&A z twórcami: Davidem Freyne, reżyserem

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

David Freyne

Wielokrotnie nagradzany irlandzki filmowiec mieszkający w Londynie. Doskonalił się w fachu, realizując przy wsparciu Screen Ireland kilka nagrodzonych filmów krótkometrażowych. Jego pierwszy film fabularny „Wyleczeni”, z nominowaną do Oscara Ellen Page, został doceniony przez krytykę w 2017 roku i prezentowany był w ramach pokazów specjalnych na TIFF, LFF, Sitges, a także zdobył nagrodę za najlepszy film grozy na festiwalu Fantastic Fest.

Nagrody

NewFest: New York's LGBT Film Festival 2020
International Narrative Feature

Filmoznawca poleca

Drugi film pełnometrażowy młodego irlandzkiego twórcy Davida Freyne’a, mającego w dorobku oryginalny zombie movie Wyleczeni (2017). W nowym filmie opowiada o odkrywaniu własnej seksualności przez nastolatków umieszczonych w irlandzkim pejzażu lat 90. ubiegłego wieku. Pokazując z urokiem godnym dzieł mistrza tamtejszego kina, Neila Jordana, parę, która nieoczekiwanie dokonuje coming outu, łączy takie gatunki jak dramat, komedia romantyczna i nastolatkowe kino o dojrzewaniu. W tle dorośli, z którymi wchodzi się w konflikty, ale których się chętnie naśladuje, zwłaszcza w zakazanych zabawach. Rozpiętość filmowych koneksji przyprawia o ból głowy: Jordan, brawurowy serial Sex Education (2019–2020), również irlandzki Handsome Devil (2016) Johna Butlera i kino Brytyjczyka, Richarda Ayoade, autora m.in. Mojej łodzi podwodnej (2010).

Jacek Nowakowski