Un vrai bonhomme

Prawdziwy mężczyzna

od 14 lat
Francja
2020
89’

francuski, język oryginalny, napisy PL

Seanse
29.11 18:00 Online Sala online 03
02.12 18:00 Online Sala online 03

Dojrzewanie, żałoba, nakazy męskości. Tom żyje w cieniu pamięci o swoim zmarłym starszym bracie, utalentowanym sportowcu o przyciągającej osobowości. Duch brata towarzyszy chłopakowi na co dzień: udziela rad, zachęca… Opowieść o poszukiwaniu siebie i uwalnianiu się od ciężaru przeszłości.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Benjamin Parent

Po ukończeniu edukacji w zakresie filmu rozpoczął pracę w Partizan Midi-Minuit jako asystent postprodukcji. Jest reżyserem i scenarzystą, ma w swoim dorobku przede wszystkim filmy pełnometrażowe.

Filmoznawca poleca

Debiut pełnometrażowy młodego twórcy znad Sekwany, Benjamina Parenta. Film łączy konwencję realistyczną z fantasy, pokazując dojrzewanie do dorosłości jako trudny, ale i zabawny proces. Świetny pomysł na lekcję dojrzewania, jaką przechodzi nastolatek po śmierci starszego brata, może okazać się pułapką. Ten ostatni, jako duch, uczy młodszego podejścia do ludzi i sytuacji, ale być może zanadto go ubezwłasnowolnia. Brawurowe wykonanie, dzięki dobremu aktorstwu, nie przeszkadza w odbiorze filmu, który pełnymi garściami czerpie z topiki typowej dla kina „coming-of-age story”. Parent nie odkrywa swoim filmem Ameryki, ale jest obdarzony bezpretensjonalnym wdziękiem, który udziela się jego bohaterom i całej historii.

Jacek Nowakowski