Grietas

Pęknięcia

od 14 lat
Hiszpania
2019
12’

hiszpański, język oryginalny, napisy PL

Kiedy rodzina dwóch chłopców się rozpada, każdy z nich musi zadecydować, z kim chce zostać po rozwodzie rodziców: z mamą czy z tatą. Marcos próbuje przekonać Sergia, by tak jak on wybrał tatę.

Po seansie odbędzie się Q&A z twórcami: Alberto Grossem, reżyserem

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Alberto Gross

Studiował reżyserię filmową w Cinema and Audiovisual School of Catalonia (ESCAC). „Pęknięcia” to jego najnowszy film krótkometrażowy, będący końcowym projektem dyplomowym. Obecnie wykłada narrację audiowizualną w ESCAC. Jednocześnie pracuje jako asystent reżysera przy wielu projektach fabularnych i reklamowych.

Filmoznawca poleca

Hiszpańskie „Pęknięcia” Alberto Grossa przedstawia problem nierozwiązywalny dla młodego człowieka: jak podzielić uczucie do obojga rodziców w sytuacji ich rozwodu? Jak nie ulec presji z ich strony czy otoczenia, by oboje kochać i szanować tak samo? Film Grossa pokazuje tę sytuację w sposób nieoczywisty.

Jacek Nowakowski