Moon Rock for Monday

Księżycowy kamień dla Monday

od 14 lat
Australia, Nowa Zelandia
2020
100’

angielski, język oryginalny, napisy PL

Seanse
01.12 18:00 Online Sala online 03
03.12 18:00 Online Sala online 04

Sydney, koniec lat 90. XX wieku. Na stacji kolejowej spotykają się nieoczekiwanie nieuleczalnie chora dziewczynka i bezdomny, młody zbieg. Wyruszają we wspólną podróż do księżycowego kamienia. Dziewczyna wierzy, że właśnie on ją uzdrowi.

Po seansie odbędzie się Q&A z twórcami: reżyserem Kurtem Martinem i aktorką Ashlyn Louden-Gamble

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS / Ludzie dla ludzi

Kurt Martin

Karierę zaczynał jako reżyser filmów krótkometrażowych, reklam telewizyjnych, teledysków, a także nietypowego serialu „Squirrel Boys”. Pracował przy wielu filmach fabularnych jako drugi reżyser. Jego scenariusze były nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych i konkursach pisarskich.

Nagrody

SCHLINGEL 2020
FIPRESCI Nagroda jury
SCHLINGEL 2020
SLM Top Award

Filmoznawca poleca

Debiut pełnometrażowy młodego twórcy Kurta Martina. Brawurowy obraz w konwencji kina drogi, ukazujący przyjaźń terminalnie chorego dziecka i nieco starszego, nastoletniego uciekiniera, szukających razem ostatniej szansy na odmianę losu. Ich celem jest masyw Uluru, święta góra w wierzeniach Aborygenów, zdaniem niektórych mająca właściwości uzdrawiające. Nieoczywiści, „szaleni” bohaterowie, niekonwencjonalne, ekscentryczne sytuacje oraz duża rola pejzażu to tylko niektóre z zalet filmu, typowego dla kinematografii australijskiej. Podróż, ogromne przestrzenie i czarny humor wyróżniają to kino i ten konkretny utwór.