Jamila

Jamila

od 14 lat
Szwecja
2019
13’

szwedzki, język oryginalny, napisy PL

Jamila czeka z niecierpliwością na pierwszy występ taneczny z najpopularniejszymi dziewczynami w szkole. Nie chce nawet myśleć o tym, że jej rodzinę być może czeka deportacja.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Sophie Vukovic

Obecnie pisze pracę magisterską w Królewskiej Akademii Sztuki. Jej pierwszy film krótkometrażowy zdobył uznanie, a jej debiut dokumentalny, po tym jak został nominowany do nagród i pozytywnie przyjęty przez krytyków, wszedł do dystrybucji kinowej w 2017 roku.

Filmoznawca poleca

Jedna z trzech historii w zestawie „Jamila i inne krótkie filmy”, która opowiada o trudnych decyzjach i działaniach podejmowanych przez zmuszone do dorosłych decyzji młode dziewczyny. „Jamila” szwedzkiej reżyserki Sophie Vukovic opowiada o losie pochodzącej z kurdyjskiej rodziny 13-latki, która zamiast realizować swoje muzyczne pasje, musi uciekać przed policją i urzędem do spraw imigracji. To kino realistyczne, z pasją ukazujące pozornie lepszy los uchodźców w bogatym kraju.

Jacek Nowakowski