De Passant

Przechodzień

od 14 lat
Belgia
2020
16’

niderlandzki, język oryginalny, napisy PL

Pewnego letniego dnia ścieżki życiowe dwóch chłopców, którzy teoretycznie nie mają ze sobą nic wspólnego, nieoczekiwanie się krzyżują…

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Pieter Coudyzer

Studiował animację w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie (Belgia). Jego animowany film krótkometrażowy „Moodswing” został pokazany na ponad 100 festiwalach i zdobył główną nagrodę na Anima w 2004 roku oraz Nagrodę im. Franscuscusa Pycke na Akademii w Gandawie.

Filmoznawca poleca

„Przechodzień” belgijskiego twórcy Pietera Coudyzera to film bardzo mocno chwytający za gardło, opowiadający o jednym momencie w życiu, który łączy dramatycznie dwie osoby i zmienia wszystko. To opowieść o codziennej egzystencji, niby monotonnej, i o losie, który może wszystko przeobrazić. Nie jest łatwo zawrzeć w animacji, a więc w kilka, kilkanaście minut, cały nasz jednostkowy i wspólny świat. To jednak ideał, do którego niektórzy animatorzy dążą za każdym razem.

Jacek Nowakowski