Perfect 10

Idealna 10-tka

od 14 lat
Wielka Brytania
2019
84’

angielski, język oryginalny, napisy PL

Seanse
03.12 18:00 Online Sala online 03
06.12 14:00 Online Sala online 05

15-letnia Leigh jest gimnastyczką i przygotowuje się do pierwszych poważnych zawodów. Kiedy pojawia się jej starszy przyrodni brat, o istnieniu którego dotąd nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami. Wchodzi w świat, którego nie znała.

Po seansie odbędzie się Q&A z aktorką: Frankie Box

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Eva Riley

Ukończyła Państwową Szkołę Filmową i Telewizyjną w Wielkiej Brytanii. Jej filmy krótkometrażowe pokazywane były m.in. na BFI London Film Festival, a także na festiwalach w Edynburgu i Telluride. Obecnie pracuje nad swoim drugim filmem fabularnym „The Circle”.

Filmoznawca poleca

Pełnometrażowy debiut fabularny Evy Riley to historia o sporcie i zarazem o przestępstwach. Nieprzeciętny obraz nowej relacji 15-letniej gimnastyczki i przyrodniego brata-przestępcy odnajdujących siostrzano-braterską miłość w nieprzyjaznym świecie udowadnia po raz kolejny siłę kina brytyjskiego. Niezmiennie wynika ona z połączenia głębokiej obserwacji społecznej z wiarygodną psychologią postaci. W tym przypadku można także mówić o swoistym melodramacie rodzinnym nastolatków ukazanym w konwencji, której mistrzynią jest ostatnio Andrea Arnold, zwłaszcza w filmie Fish Tank (2009).