Driveways

Podjazdy

od 13 lat
USA
2019
84’

angielski, język oryginalny, napisy PL

Seanse
02.12 18:00 Online Sala online 02

Nieśmiały 8-letni Cody wraz z mamą Kathy jadą do domu jej zmarłej siostry z zamiarem posprzątania go i sprzedaży. Na miejscu Cody zaprzyjaźnia się z sąsiadem ciotki, Delem, wdowcem i weteranem wojny w Korei, a Kathy uzmysławia sobie, jak niewiele wiedziała o siostrze. Nieoczekiwanie dla nich mama i syn znajdują swoje miejsce na ziemi.

Po seansie odbędzie się Q&A z Andrew Ahnem, reżyserem.

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

Panorama młodych / W stronę dzieciństwa

Andrew Ahn

Ukończył Brown University i uzyskał tytuł MFA z reżyserii filmowej w California Institute of the Arts (CalArts). Promotor różnorodności w sztuce, mentor młodych filmowców dzięki programom Reel Voices Pacific Arts Movement, Outfest’s OutSet i Native Filmmaker Lab Instytutu Sundance.

Nagrody

Gimli Film Festival 2020
Best of Fest Audience Choice Award
Sochi International Film Festival 2020
Najlepszy aktor Brian Dennehy

Filmoznawca poleca

Drugi film pełnometrażowy w dorobku Andrew Ahna, amerykańskiego reżysera z koreańskimi korzeniami, poruszającego właśnie takie tematy w swej twórczości (vide: Łaźnia/Spa Night, 2016). Jego nowy film to piękny i zaskakujący obraz przyjaźni chłopca, amerykańskiego Koreańczyka, i starego weterana wojny w Korei. Ahn udowadnia, że w życiu (i w filmie) pozytywne relacje, nawet najmniej spodziewane, są możliwe. To zarazem jedna z ostatnich ról niedocenianego, a świetnego aktora, Briana Dennehy’ego. Dla widzów lubiących konteksty filmowe – Podjazdy warto zestawić z nieco wcześniejszym, o zbliżonej tematyce, Gran Torino (2008) Clinta Eastwooda.

Jacek Nowakowski