White Snake

Biały wąż

od 13 lat
Chiny
2019
98’

chiński, język oryginalny, napisy PL

Seanse
30.11 14:00 Online Sala online 04
03.12 18:00 Online Sala online 02

Pewnego razu młoda kobieta imieniem Blanca zostaje uratowana przez Xuana, łapacza węży z pobliskiej wioski. Ponieważ dziewczyna straciła pamięć, razem wyruszają w podróż, by odkryć jej prawdziwą tożsamość. Po drodze powoli rodzi się między nimi uczucie. Jednak gdy dowiadują się więcej o przeszłości Blanki, odkrywają mroczny spisek sił nadprzyrodzonych walczących o władzę. Przyszłość świata wisi na włosku. Przepiękna opowieść z gatunku wuxia o podstępnych demonach, zabójczych mitycznych bestiach, złoczyńcach i obietnicy wiecznej miłości.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

Panorama młodych

Ji Zhao

Studiował na Chińskim Uniwersytecie Komunikacji i UCLA. Od 9 lat pracuje w branży filmowej. Współpracował przy montażu wielu filmów w kraju i za granicą, w tym przy takich obrazach jak „Wielki mistrz”, „Swordsmen”, „Snow Flower and the Secret Fan” i „Karate Kid”.

Amp Wong

Ma ponad 17 lat doświadczenia w produkcji animacji 3D. Zanim dołączył do Light Chaser Animation Studios, pracował w CGCG (Xiamen) Inc. i Imagi Animation Studios jako kierownik animacji i asystent reżysera, a także współpracował przy hollywoodzkich serialach animowanych, takich jak „Astro Boy”, „Wojownicze Żółwie Ninja” czy „Zielona Latarnia”.

Nagrody

Beijing Student Film Festival 2019
Najlepszy pełnometrażowy film animowany
Chinese American Film Festival (C.A.F.F.) 2019
Golden Angel
Shanghai Film Critics Awards 2020
Najlepszy debiutancki scenariusz

Filmoznawca poleca

Pełnometrażowa animacja będąca debiutem dwojga chińskich reżyserów, Amp Wong oraz Ji Zhao, podbijająca tamtejsze kina w tym samym czasie, co słynna Ne Zha autorstwa Jiaozi, film animowany, który pobił wszelkie rekordy w Państwie Środka i Azji, zarabiając 730 milionów dolarów. BIAŁY WĄŻ oparty jest na słynnej w tamtejszej kulturze legendzie o ludziach i demonach w ciałach węży, przypominającej raczej smoki. Ponadtysiącletnia historia została tu sprowadzona do romantycznej opowieści fantasy, w której główną bohaterkę możemy postrzegać jako odpowiedniczkę protagonistek z nowych animacji Disneya. Film jest zgrabnie opowiedziany i opracowany plastycznie, ale kluczem do niego jest tożsamość kulturowa Chińczyków, wyeksportowana do okolicznych krajów. Utwór odwołuje się do symboliki istot, które przywołują potęgę i majestat dawnego imperium. Filmowe wersje tej legendy powstają w Azji nieustannie: od filmu japońskiego z połowy lat 50., przez fabułę z Jetem Li – Czarownik i biały wąż (2011), łączącą fantasy i kung-fu po serial Netfixa z 2019 roku.