AKTUALNOŚCI

Hity 38. Ale Kino! dostępne online

Do kolejnego festiwalu pozostało wiele miesięcy, a filmowy głód nie maleje?
Z pomocą przychodzą serwisy VOD, na których regularnie pojawiają się filmy premierowo pokazywane podczas 38. edycji Ale Kino!

To zarówno doskonała propozycja rozrywki na rodzinny seans, jak i pretekst do przeprowadzenia interesującej lekcji w szkole.

TARAPATY 2 dla Widzów 10+
Film dostępny na Netflixie

W Poznaniu odbywa się uroczyste odsłonięcie zaginionego przed 20 laty obrazu Moneta. Chwilę po rozpoczęciu wystawy obraz zostaje zniszczony. W trakcie oględzin okazuje się, że była to kopia, a oryginał wieczór wcześniej ktoś ukradł. Olek i Julka przy pomocy Feli muszą wytropić złodzieja.

 

MŁODA JULIETTE dla Widzów 15+
Film dostępny na HBO GO

Dwójka dzieci siedzi na ławce. Pomieszczenie wyłożone płytkami. Pyzata dziewczyna uśmiechnieta. Drobny chłopiec zamyślony.

Juliette, zabawna, odważna i ujmująca, uczy się w 2 klasie liceum i nieustannie musi się mierzyć z drwinami ze strony kolegów z powodu jej tuszy. Wkraczając w zwariowany okres dojrzewania, który okaże się pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, odbierze kilka lekcji o chłopakach, miłości i przyjaźni.

 

CAŁY ŚWIAT ROMY dla Widzów 6+
Film dostępny na HBO GO

Dziewczynka o blond włosach. Kobieca dłoń je czesze. Dziewczynka jedno okiem spogląda przez okrągły wałek do włosów.

Romy codziennie po szkole spędza czas u babci Stine. Niestety wizyty są trudne. Babcia jest wymagająca i całą uwagę poświęca swojemu salonowi fryzjerskiemu. Wszystko się zmienia, gdy dziewczynka dowiaduje się o jej postępującej chorobie.

 

KUESSIPAN  dla Widzów 16+
Film dostępny na HBO GO

Dwie nastolatki w uścisku. Twarz jednej z nich i plecy drugiej.

Mikuan i Shaniss, dziewczyny ze społeczności Innu, przyjaźnią się „od zawsze”. Ich bliska relacja zostaje wystawiona na próbę, a pewność, że bez względu na wszystko będą trzymać się razem, zachwiana, gdy Mikuan zakochuje się białym chłopaku.