Kaze no Denwa

Głosy na wietrze

od 15 lat
Japonia
2020
139’

japoński, język oryginalny, napisy PL

Seanse
04.12 18:00 Online Sala online 04
06.12 18:00 Online Sala online 04

Haru po powrocie do rodzinnego miasta natrafia na dziwną instalację. Pośrodku ogrodu stoi biała budka telefoniczna, a w niej znajduje się czarny telefon, który nie jest podłączony do żadnej linii telefonicznej. Okazuje się, że ludzie przychodzą tu, aby porozmawiać z bliskimi, którzy odeszli lub zaginęli. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Po seansie odbędzie się Q&A z Nobuhiro Suwa, reżyserem.

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

KONKURS

Nobuhiro Suwa

Zaczął robić filmy jeszcze w czasie studiów w Tokijskiej Wyższej Szkole Designu Zokei. Pracował przy kilku telewizyjnych filmach dokumentalnych i fabularnych. Obecnie wykłada w dyplomowej szkole filmu i nowych mediów na Uniwersytecie Sztuki w Tokio.

Filmoznawca poleca

Pierwszy od 18 lat film zrealizowany przez wybitnego reżysera, Nobuhiro Suwę, urodzonego w Hiroszimie. Rodzinne miasto i jego historia są często istotnym elementem jego sztuki. Tak było m.in. we francuskim, nawiązującym do Hiroszima, moja miłość (1959) Alain Resnais’ego, filmie H Story (2001), a jest tak również w najnowszym. Niezwykle subtelny utwór, nawiązujący m.in. do tragedii w Hiroszimie, ale i Fukushimie w 2011 roku, odwołujący się do nastoletniego spojrzenia na świat i relacje międzyludzkie, pokazuje, jak ważne są i jaki charakter mają w naszym życiu związki z tymi, którzy odeszli. Voices of the Wind to film-elegia – w świecie kina wielka rzadkość.

Jacek Nowakowski

Porady dla rodziców i nauczycieli