Informacje dla uczestników Ale Kino! Industry / Education Pro online

Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się w formule hybrydowej. Filmy dostępne będą na stronie Festiwalu alekino.com.

Program Festiwalu zostanie ogłoszony 17 listopada 2020 roku, natomiast program Ale Kino! Industry / Education Pro –  12.11.2020.

Pełen program 38. MFFMW Ale Kino! znajduje się w zakładce Program.

Tak, filmy „Tarapaty 2” (reż. Marta Karwowska) oraz „Czarny młyn” (reż. Mariusz Palej) będą dostępne w wersji z tłumaczeniem na PJM oraz audiodeskrypcją.

Ale Kino! Industry / Education Pro skierowane jest do dwóch grup uczestników:

  • przedstawicieli branży filmowej – dla których przeznaczony jest program Industry
  • przedstawicieli edukatorów – dla których przeznaczony jest program Education

Zapraszamy przedstawicieli obydwu tych grup do udziału w spotkaniach znajdujących się w obydwu programach.

Aby zapisać się na Ale Kino! Industry / Education Pro, należy zarejestrować się na stronie alekino.com w panelu myAleKino!, wybierając kategorię uczestnika: Ale Kino! Industry / Education Pro.

Po aktywacji konta uczestnika należy wykupić akredytację za pośrednictwem portalu bilety24.pl (wybrać akredytację). Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje zasada kolejności zakupu.

Akredytacja branżowa kosztuje 50 zł i upoważnia do udziału we wszystkich wydarzeniach Ale Kino! Industry / Education Pro wraz z dostępem do wszystkich pokazów Festiwalu na stronie alekino.com (dla uczestników z Polski) oraz w Wideotece (dla uczestników z zagranicy).

Nie ma możliwości zwrotu zakupionej akredytacji.

Tak, w celu uzyskania faktury należy się mailowo skontaktować z serwisem Bilety24.pl

Wszystkie spotkania odbywać się będą na platformie ZOOM. Informacja o danym spotkaniu wraz z instrukcją dołączenia do niego każdorazowo wysyłana będzie do uczestników na adres e-mail podany podczas rejestracji na platformie myAleKino!.

Spotkanie branżowe będą odbywały się w języku polskim lub angielskim. Informacje o obecności lub nieobecności tłumacza będzie znajdowała się w opisie każdego z wydarzeń.

Aby zyskać dostęp do playera filmowego i oglądać filmy, należy założyć konto użytkownika w panelu myAleKino! na stronie alekino.com. Następnie należy wykupić akredytację w panelu myAleKino!, a później pobrać wejściówki (wejściówkę na wybrany film można pobrać najwcześniej 48 godzin przed seansem) na wybrane filmy. W odpowiednim dniu oraz o odpowiedniej godzinie zalogować się do konta myAleKino!, pobrane wejściówki znajdują się w zakładce „moje wejściówki” i tam znajduje się przycisk „oglądaj”.

Uwaga: odtworzenie filmu jest możliwe wyłącznie w wybranym, 4-godzinnym bloku godzinowym:

  • 10:00–14:00
  • 14:00–18:00
  • 18:00–22:00.

Prosimy o uważne zapoznanie się z harmonogramem projekcji!

Tak, tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą oglądać pokazy online. Założenie konta jest możliwe pod adresem: alekino.com/myalekino.

Filmy z Wideoteki oglądać mogą jedynie goście zagraniczni.

Tak, pobranie bezpłatnej wejściówki jest konieczne do obejrzenia seansu. Aby pobrać wejściówkę, należy wybrać w harmonogramie interesujący seans online i kliknąć „Pobierz wejściówkę”. Nie ma możliwości pobrania od razu wejściówek na cały tydzień. Wejściówki można pobierać na dany dzień i maksymalnie na dwa kolejne dni.

Liczba wejściówek jest ograniczona i przy pobieraniu ich obowiązuje zasada kolejności.

Lista pobranych wejściówek na seanse online znajduje się na koncie użytkownika w zakładce Moje wejściówki.

Filmy wyświetlane są w pasmach 4-godzinnych. Oznacza to, że jeśli pokaz jest wpisany na godzinę 10:00, oglądanie go można ROZPOCZĄĆ najpóźniej do godziny 14:00.

WAŻNE!

Film można oglądać przez 4 godziny od momentu otworzenia okna z odtwarzaczem filmu (czyli okna, które otwiera się po kliknięcia linku „oglądaj” na bilecie online). Po tym czasie seans się kończy.

Tak, film odtworzony w przedziale czasowym danego bloku będzie można obejrzeć do końca. Ważne jest jednak, aby po upływie czasu w danym bloku filmowym nie zamykać strony internetowej, na której odtwarzany jest film, a jedynie w razie potrzeby go wstrzymać. Po wyłączeniu strony nie będzie możliwości kontynuowania oglądania filmu.

Wszystkie filmy 38. MFFMW Ale Kino! będą dostępne w polskiej wersji językowej (dubbing, lektor lub napisy). Dokładna informacja na ten temat znajduje się w opisie każdego z filmów w zakładce Program na stronie alekino.com.

Nie, pokazy mogą oglądać wyłącznie użytkownicy logujący się do konta myAleKino! na terenie Polski.

Filmy można oglądać w przeglądarkach Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Opera, w komputerach z systemami Windows, macOS oraz na urządzeniach z systemem Android. Sugerujemy zainstalowanie najnowszych wersji przeglądarek.

Filmy odtwarzane są w jakości HD przystosowanej do prędkości łącza w trakcie streamingu – najwyższa jakość: 1080p, najniższa: 540p.

Wymagana minimalna prędkość łącza to 2 Mbps, ale zalecamy korzystać z łącza
o prędkości powyżej 10 Mbps.

Jakość usługi udostępnienia filmów może zależeć od parametrów technicznych połączenia internetowego oraz parametrów technicznych urządzenia, za pośrednictwem którego oglądający ma dostęp do filmów Festiwalu.

 

Można podłączyć komputer do telewizora za pomocą przewodu HDMI.

Nie, filmy można oglądać tylko na jednym urządzeniu w danym czasie.

Tak, można wstrzymać lub przewinąć film, do którego ma się dostęp. W przypadku zamknięcia przeglądarki ponowne odtworzenie będzie możliwe tylko w konkretnym bloku czasowym, w którym będzie wyświetlany film.

Filmy dostępne są w harmonogramie projekcji. Każdy tytuł będzie aktywny dopiero od momentu startu odpowiedniego bloku filmowego. Szczegółowe informacje o datach i godzinach startu projekcji znajdują się na stronie każdego z filmów. Jeśli pojawią się problemy z ładowaniem projekcji, prosimy o odświeżenie strony, zamknięcie nieużywanych zakładek lub zmianę przeglądarki. W przypadku dalszych problemów z odtworzeniem filmu jesteśmy do dyspozycji pod adresem e-mail: support@alekino.com.

 

Wypełnij ankietę branżową lub podziel się z nami swoją opinią przesyłając wiadomość na adres: kontakt@alekino.com

Wypełniając ankietę możesz otrzymać dostęp do rocznej prenumeraty Gazety Wyborczej online*.

*liczba jest ograniczona